Menu

Sık Sorulan Sorular

Tüp Bebek tedavisi ve Aşılama Tedavisi hakkında sık sorulan soruları ve yanıtlarını makalemizde bulabilirsiniz.

Devamını Okuyun>>

Genetik Tanı (PGT)

Günümüzde genetik hastalıklar gebelik sırasında veya doğumdan sonra tanımlanabilmektedir.Pgt, genetik tanı testleri,kapsamlı kromozom taraması,tek gen hastalıkları..

Devamını Oku>>

Tüp bebek tedavisi

Yardımcı üreme tekniklerinin kullanılmaya başlamasıyla bugün bir çok çift bebek sahibi olabilmektedir. Modern tıptaki yardımcı üreme teknikleri klasik tüp bebek ya da in-vitro fertilizasyon (IVF) ve mikroenjeksiyon ya da.. 

Devamını Oku >>

Kısırlık Tanı ve Tedavisi

Erkekte ve kadında bir veya birden fazla kısırlık nedeni olabilir. Çiftlerin yaklaşık %15'inde kısırlığın nedeni saptanamaz.Kısırlık tanısı için geldiğinizde sizi nelerin beklediğini bilmek, yaşadığınız stresi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Devamını Oku >>

Doç. Dr. Selman Laçin

1964 Ankara doğumlu olan Dr. Selman Laçin ilk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul’da tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1996’da İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum..

Devamını Oku >>.

altİnsan ırkı için uygun olan bebek sayısı her bir gebelik için tektir. ancak aşılama ve tüp bebek gibi yardımla üreme tekniklerison yıllarda sıkça kullanılmaya başladığından çoğul gebeliklerin sayısında da belirgin olarak artma gözlenmektedir.   Denilebilir ki tüp bebek yöntemiyle elde edilen gebeliklerin % 25-30'u çoğul gebeliktir. Bunların çok büyük çoğunluğu ikiz gebeliktir


Ancak bazen hiç istenmeyen şekilde üçüz hatta dördüz gebeliklerle de karşılaşılmaktadır. Bu durumda belli bir haftaya kadar beklemek yararlı olacaktır, çünkü bazen bebeklerden birinin ya da ikisinin yaşamı kendiliğinden sonlanmakta ve herhangi bir müdahaleye gerek kalmamaktadır.  Ancak genellikle üçüz ya da daha fazla olan bebeklerin sayısının azaltılması yöntemine başvurulması gerekmektedir.  Bu yöntemde amaç fazla sayıdaki bebeklerin sayısının ikiz veya tekiz gebeliğe indirgenmesidir. Böylece sayı azaltıldığında kalan bebeklerin yaşama şansının arttırılmasıdır. İşlem ultrasonografi eşliğinde yapılmaktadır ve karından bir iğne ile rahime girilip bebeğin kalbine potasyum klorür verilerek kalbinin durması sağlanır.   Bazı hekimler bunu tüp bebek işlemindeki yumurta toplama işlemi gibi aşağıdan da gerçekleştirmektedirler.  Bu işlemin hamileliğin 10–12 haftalarında yapılması önerilmektedir. Ölen bebek gelişimi durur ve vücut tarafından emilir. Kalan sağlıklı bebekler ise normal gelişimlerine devam etmektedir. Bu işleme bağlı olarak % 3-4 kadar enfeksiyon ve kanama ile gebeliğin kaybı da söz konusu olabilir.

2010 Martta çıkan yeni Tüp Bebek yönetmeliğine göre artık ilk iki denemede 35 yaş altındaki bayanlarda sadece tek embriyo transferi yapılabileceği için çoğul gebelik riski son derece azalmış görünmektedir.

Tüp bebek tedavisi, tüp bebek fiyatları ve tüp bebek merkezimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Sizden Gelenler

Sayesinde bebeğime kavuştum

Sayesinde bebeğime kavuştum çok iyi bir doktor selman bey sürecimde de çok yardımcı oldu bana şimdi bebeğimin her gün suratına bakınca kendisine dua ediyorum...

N.K. tarafından..

Özlemle beklediğim sonuca ulaştım

Sayesinde çok güzel bir evlat sahibi oldum yıllardır özlemle beklediğim bebeğime kavuşturduğu için beni kendisine ve Medicana Tüp Merkezi çalışanlarının hepsine teşekkürü bir borç bilirim..

S.A tarafından

Site içi arama

Tüp Bebek Uzman Videoları

Tüp bebek tedavisi hakkında uzman videoları izleyebilirsiniz..

 

  

Sorularınızı Gönderin Yanıtlayalım

Tüp bebek tedavisi ve Aşılama tedavisi ve kısırlık konusundaki sorularınızı yanıtlıyoruz.

Danışmak için tıklayın

Bize Ulaşın

Adres: Beylikdüzü Caddesi No: 3 Beylikdüzü / İstanbul 
Tel: 0212 867 79 18 / 0212 867 75 00 Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Google map

Bizimle iletişimde kalın